Benifuki

Účinky čajov » Benifuki

 

Benifuki - japonská špecialita na alergie

 

 

V uplynulých rokoch bol pozorovaný nárast alergických ochorení. Štatistika hovorí, že až jedna tretina narodených detí trpí atopickým ekzémom či astmou. Navyše drastické zvýšenie peľu v ovzduší sa stalo veľkým zdravotným problémom. Má sa za to, že príčiny nárastu týchto alergických ochorení treba hľadať v zmenách v životnom prostredí okolo nás, nesprávnych stravovacích návykoch, používaní potravinárskych prídavných látok, v znečistení ovzdušia a nadmernom strese.

 

Senná nádcha, sezónne alergie, priedušková astma - nepríjemné a otravné ochorenia nielen na začiatku jari, ale už aj celoročne. Svrbí Vás nos, oči a človek sa nemôže sústrediť na prácu alebo štúdium. Benifuki čaj - prírodný zelený čajový produkt Vám pomôže! Benifuki obsahuje veľké množstvo metylovaných katechínov, zložiek, ktoré sú známe ako ako účinné v boji proti sennej nádche, atopickej dermatitíde a katarom dýchacích ciest. Ak máte problémy so sennou náchou alebo sa chcete preventívne chrániť, skúste náš Benifuki čaj.

 

 • O čaji Benifuki:

  Pred niekoľými rokmi Japonské ministerstvo poľnohospodárstva vyzvalo prestovateľov na rozvoj zdravších potrevín. Príkladom takého produktu je zelený čaj Benifuki, ktorý obsahuje 100-krát viac metylovaných katechínov (EGCG) ako bežný zelený čaj. História čaju Benifuki je krátka, ale v roku 1993 bol oficiálne zaregistrovaný na Ministerstve poľnohospodárstva, lesníctva a rybolovu v Japonsku. Odvtedy sa stal populárny a ľudia ho používajú pri liečení rôznych zdravotných problémov.

 

 • O metylovanom katechíne:

  Metylované katechíny majú anti alergické vlastnosti a pomáhajú v boji proti celoročnej a sezónnej alergii. Ich látky sú ľahko absorbovateľné ľudskými črevami a zostávajú dlhšie v krvnom obehu ako bežné katechíny. Zmierňujú alergické prejavy ako senná nádcha a katary dýchacích ciest. Odporúčame tento čaj pre ľudí, ktorí trpia príznakmi ako upchatie nosa, svrbenie očí, atď.

 

 • O špeciálnom čajovníku:

  Základom čaju Benifuki je špeciálny kultivar čajových kríkov s vysokým obsahom katechínov v lístkoch. Domovom našeho Benifuki je Kagoshima, kde sú na pestovanie tohoto špeciálneho čajovníka najvhodnejšie klimatické podmienky. Tento kultivar je prirodzene vitálny a mimoriadne odolný voči vplyvom vonkajšieho prostredia. Lístky čaju sa zberajú skoro na jar. Nespracovávajú sa hneď po zbeere, ale až o niekoľko mesiacov neskôr. Zozbierané čajové lístky sa 3 mesiace sušia a vyparujú. Tento proces zrenia zvyšuje obsah metylovaných katechínov v čaji.

 

 • Zdravotné účinky:

  · Výrazné antialergické vlastnosti
  · Pomáha pri senných nádchach
  · Pomáha pri podráždeniach, upchatom nose i pri svrbení očí
  · Celoročne i sezónne znižuje výskyt alergií
  · Zvyšuje obranyschopnosť organizmu
  · Zlepšuje telesný metabolizmus
  · Nastoľuje rovnováhu vnútorného prostredia

 

Príprava:

Odporúčame viacnálevovú prípravu čaju. Lyžičku čajových lístočkov (5 g) zalejeme niekoľkokrát za sebou 70°C vodou (cca 1,5-2 Dl), ktorá krátko prešla varom. Každý nálev lúhujeme vždy 1-2 minúty a po vypití si môžeme pripraviť ďalší nálev.
Pozor viac nálevov si
pripravujeme počas 1 posedenia, kým sú čajové lístočky teplé. Povychladnutí čaj nikdy nepijeme a studené čajové lístočky nezalievame! Vychladnutý čaj už neprospieva zdraviu!
Čaj pijeme v kúrach, teda 3 týždne každý deň, 1-2x do dňa.