Aloe vera čaje

Účinky čajov » Aloe vera čaje

 


 

Rastlinu Aloe vera ( Aloe Vera, Aloe Barbadensis ) spomínajú mnohé civilizácie sveta ako " svätú rastlinu ".

 

Tisícročné skúsenosti z jej aplikácie dokazujú, že je jednou z najúčinnejších prírodných posilňovačou imunitného systému. Východní liečitelia o nej tvrdili, že sa v nej ukrýva sila mladosti, veď mimoriadne účinne pomáha pri regenerácii organizmu.

 

Prostredníctvom takmer 300 aktívnych komponentov - minerálnych látok, aminokyselín a vitamínov - je nepostrádateľná pre vyvážené fungovanie nášho organizmu.

 

Jednou z hlavných účinných látok je polysacharid acemanán. Táto substancia pri vnútornom užití aktivuje imunitný systém, chráni bunkové membrány a pôsobí antibakteriálne, antivirálne a antimykoticky. Používa sa aj v zubnom lekárstve ako lepidlo na zubné náhrady. Okrem toho aloe obsahuje vápnik, horčík, zinok, selén, vitamíny, aminokyseliny.

 

Jej prírodné antibakteriálne a hojivé účinné látky pomáhajú pri zdolávaní infekcií. Pravidelnou konzumáciou čaju si môžeme zachovať zdravú funkciu tráviaceho systému, zabezpečiť celkový dobrý telesný a duševný stav a v neposlednom rade znížiť riziko vzniku nádorových ochorení.

 

Čajovú zmes robia neskutočne jedinečnou rôzne kombinácie liečivých rastlín. Pôžitok pri konzumácii a aróma čaju je nenapodobiteľná.

 

Využite aj Vy hodnoty poskytované liečivou a zdraviu prospešnou Aloe verou..