Amazonský čaj - Vilcacora (20g)

🌱 Amazonské čaje

Vilcacora (20g)
Vilcacora (20g)
Cena:3.40
✅ produkt skladom

📦 EXPRES doručenie
  • Vilcacora (20g)
    Vilcacora (20g)

 

Jedným z najcennejších darov prírodnej lekárne je rastlina Uncaria tomentosa. Táto vzácna bylina, označovaná aj ako Kráľovná amazonských liečivých rastlín, je známa pod názvom Uňa de gato čiže Mačací pazúr.

Pozoruhodná liana Vilcacora rastie na územý celej Amazónie, v dažďových pralesoch Peru na horských stráňach a to prevažne vo výške 800-2400m nad morom. Ide o drevnatú rastlinu - lianu, kt. dosahuje výšku až 30m a viac.

 

V roku 1994 sa v Ženeve konala, pod záštitou Svetovej zdravotníckej organizácie WHO, konferencia venovaná výlučne tejto rastline. Vedecké a klinické štúdie potvrdili množstvo liečivých účinkov.

Medzi nimi treba na 1. mieste uviesť pozitívny vplyv na imunitný systém. To je jedným z pozitývnych výsledkou získaných pri liečbe rôznych infekčných ochorení. Ide nie len o rôzne bakteriálne infekcie, ale aj o ochorenia vyvolané plesňami /napr. kandidózy/, parazitmi, ale hlavne rôznymi vírusmi.

 

Je stále viac dôkazov o tom, že vilcacora je účinná proti nádorom a iným chorobám, podporuje zánik novotvarov a zamedzuje nekontrolovateľnému rastu nádorov. Významné sú aj protizápalové účinky /napr. Crohnova choroba/.

Profesor mníchovskej univerzity H.Wagner našiel vo Vilcacore alkaloid rynkofin - ten má schopnosť pôsobiť proti kumulácii krvných doštičiek a trombóz. Z toho vyplýva, že znižuje riziko mozgovej mŕtvice, srdcového infarktu a srdcových záchvatov.

Osvedčila sa pri cukrovke, vysokom tlaku, vrede žalúdka a dvanástnika, pri alergiách, depresii, pri chronickom únavovom syndróme, pri poruchách menštruácie.

 

Na základe chemických rozborov sa predpokladá, že za svoje vynikajúce účinky vďačí najmä alkaloidom, z kt. je 6 pomerne zriedkavých, polyfenolom, aminoglykozidom, terpédom, atď. Čo je však dôležité, že Vilcacora neobsahuje jedovaté látky a ak sa rešpektujú kontraindikácie /nevhodnosť či riziko užívania/, nemá ani negatívne vedľajšie účinky.

 

KONTRAINDIKÁCIE:

!!!  Prípravky z Vilcacory by nemali užívať ľudia, kt. absolvovali alebo sú kandidátmi transplantácie orgánov /vrátane kostnej drene/, deti do 3 rokov, kojace matky, tehotné ženy, hemofilici a ľudia užívajúci inzulín alebo inú hormonálnu liečbu. V týchto prípadoch je nutné užívanie Vilcacory konzultovať a lekárom. !!!

 

Príprava:

1 polievkovú lyžicu Vilcacory nasypeme do 1 litra vriacej vody a varíme 5 minút. Potom nápoj odstavíme, necháme ešte 15-20 min. lúhovať a scedíme.