Himalájsky čaj - Relaxačný kľud (100g)

🆕 Himalájske čaje  » Relaxačné čaje

Cena:5.70
✅ produkt skladom

📦 EXPRES doručenie
  • Relaxačný kľud  (100g)
    Relaxačný kľud (100g)

 

 

 

  • Berhavia rozložitá podporuje relaxáciu nervovej sústavy
  • Lotos indický prispieva k duševnej rovnováhe
  • Sladovka hladkoplodá uvolňuje psychické napätie
  • Škoricovník cejlónsky upokojuje telo i myseľ
  • Withania opojná prispieva k psychickej relaxácii

 

Bhután, známy ako “Krajina hrmiaceho draka“, je tibeťanmi tradične nazývaný "Lho Men Jong" alebo "Krajina liečivých bylín" pre svoje úrodné svahy a údolia, kde sa nachádza viac ako 600 druhov zdraviu prospešných bylín. Panensky čistá príroda a mystická krajina v lone Himaláji vyslúžila Bhutánskemu kráľovstvu povesť „posledného raja na zemi“.

 

Kategórie: fyzické vyčerpanie, nervové vypätie, pracovné preťaženie, stres, rozrušenie, nespavosť

 

Zloženie:

berhavia rozložitá, lotos indický, sladovka hladkoplodá, škoricovník cejlónsky (kôra), withania opojná, fenikel obyčajný, voňatka citrónová

Váha:

100 g sypaného čaju

Odporúčané dávkovanie:

1 - 5 šálok za deň

Príprava:

Jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2g) nechajte 3-5 minút povariť alebo zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vyluhovať

Užívanie:

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3-5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok k optimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejší pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje naše trávenie, ktoré je dôležité pre správne vstrebávanie zdraviu prospešných výťažkov z himalájskych bylín. Čaje pijeme ako súčasť denného pitného režimu počas trvania obnovy želateľných funkcií organizmu. V prípade očistnej bylinnejkúry užívajte čaj po dobu 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Odporúčame užívať maximálne dva čaje zároveň. Viac čajov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Čaje pijeme vždy oddelene s odstupom jednej hodiny. Ak ich používame iba ako podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať bez obmedzenej doby užívania. Pre optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé a pred jedlom. Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ájurvédským vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

 

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Krajina pôvodu: Nepál