Himalájsky čaj - Himalájske osvieženie (100g)

🆕 Himalájske čaje  » Relaxačné čaje

Cena:5.70
✅ produkt skladom
  • Himalájske osvieženie  (100g)
    Himalájske osvieženie (100g)

 

 

 

  • Ďumbier lekársky povzbudzuje pri únave a posilňuje vitalitu
  • Škoricovník cejlónsky osviežuje telo i myseľ
  • Embilika lekárska podporuje trávenie a posilňuje imunitu
  • Sladovka hladkoplodá prospieva energickej aktivite
  • Withania opojná pomáha pri únave a prispieva k dobrej kondícii
  • Kardamovník obecný podporuje relaxáciu nervovej sústavy

 

Himaláje nie sú iba domovom snehu, ale tiež domovom výnimočných bylín. V staroindickom epose Ramayana sa rozpráva príbeh spojený s legendárnou bylinou Sanjeevani, ktorá osviežuje organizmus a navracia životnú energiu. Rastie behom noci a preto je možné ju nájsť iba do ranného východu slnka na úpätí posvätnej hory Méru alebo Kailash v tibetskej časti Himaláji.

 

Kategórie: regenerácia, omladenie, životná energia, vitalita, dobrá kondícia

 

Zloženie:

ďumbier lekársky, škoricovník cejlónsky (kôra), embilika lekárska, sladovka hladkoplodá, withania opojná, kardamovník obecný, berhavia rozložitá, woodfordia fruticosa, voňavka citrónová

Váha:

100 g sypaného čaju

Odporúčané dávkovanie:

1 - 5 šálok za deň

Príprava:

Jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2g) nechajte 3-5 minút povariť alebo zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vyluhovať

Užívanie:

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3-5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok k optimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejší pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje naše trávenie, ktoré je dôležité pre správne vstrebávanie zdraviu prospešných výťažkov z himalájskych bylín. Čaje pijeme ako súčasť denného pitného režimu počas trvania obnovy želateľných funkcií organizmu. V prípade očistnej bylinnejkúry užívajte čaj po dobu 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Odporúčame užívať maximálne dva čaje zároveň. Viac čajov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Čaje pijeme vždy oddelene s odstupom jednej hodiny. Ak ich používame iba ako podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať bez obmedzenej doby užívania. Pre optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé a pred jedlom. Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ájurvédským vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

 

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Krajina pôvodu: Nepál