Himalájsky čaj - Povzbudenie mysle (100g)

🆕 Himalájske čaje  » Relaxačné čaje

Cena:5.70
✅ produkt skladom

📦 EXPRES doručenie
  • Povzbudenie mysle  (100g)
    Povzbudenie mysle (100g)

 

 

 

  • Pupočník ázijský posilňuje koncentráciu a zlepšuje pamäť
  • Ďumbier lekársky povzbudzuje pri únave a ospalosti
  • Withania opojná uvolňuje stres a zvyšuje psychickú odolnosť
  • Škoricovník cejlónsky podporuje krvný obeh a osviežuje telo i myseľ
  • Kardamovník obecný podporuje činnosť nervovej sústavy
  • Sladovka hladkoplodá upokojuje nervový systém

 

Tibetskí lámovia používajú kombináciu týchto himalájskych bylín už po celé stáročia. V "Štyroch lekárskych tantrách" tibetskej medicíny sa uvádza, že povzbudzujú organizmus, prinášajú súcit a rozvoj múdrosti.

 

Kategórie: mozgová činnosť, sústredenie, bdelosť, pozornosť, učenie, pamäť

 

Zloženie:

pupočník ázijský, ďumbier lekársky, withania opojná, škoricovník cejlónsky (kôra), kardamovník obecný, sladovka hladkoplodá, šachor hľuznatý, voňavka citrónová

Váha:

100 g sypaného čaju

Odporúčané dávkovanie:

1 - 5 šálok za deň

Príprava:

Jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2g) nechajte 3-5 minút povariť alebo zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vyluhovať

Užívanie:

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3-5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok k optimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejší pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje naše trávenie, ktoré je dôležité pre správne vstrebávanie zdraviu prospešných výťažkov z himalájskych bylín. Čaje pijeme ako súčasť denného pitného režimu počas trvania obnovy želateľných funkcií organizmu. V prípade očistnej bylinnejkúry užívajte čaj po dobu 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Odporúčame užívať maximálne dva čaje zároveň. Viac čajov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Čaje pijeme vždy oddelene s odstupom jednej hodiny. Ak ich používame iba ako podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať bez obmedzenej doby užívania. Pre optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé a pred jedlom. Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ájurvédským vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

 

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Krajina pôvodu: Nepál