Matcha čaj - Matcha Organic (30g)

🍵 Zelené čaje - neochutené » Matcha čaj

Matcha Organic  (30g)
Matcha Organic (30g)
Cena:15.90
✅ produkt skladom

📦 EXPRES doručenie

 

Vysoko kvalitný práškový zelený čaj vyrobený z kvalitných Sencha čajových lístkov z provincie Shimoyama.

Mesiac pred zberom sa čajové pole prikrýva sieťami, aby bolo chránené od slnečných lúčov. Listu sú ručne vyberané a jemne rozomleté na veľmi jemný prášok. 

 

Zelený čaj používa čínska medicína už 4000 rokov a v Európe je v obľube iba od začiatku 90-tych rokov. V jednej japonskej vedeckej práci sa píše, že nálev zeleného čaju pôsobí preventívne proti 61 chorobám a 21 chorôb dokonca dokáže liečiť.Horúci čaj s príjemnou arómou totiž nielen osvieži, ale pôsobí aj ako jemný liek pred rizikom vzniku kardiovaskulárnych chorôb, znižuje obsah cholesterolu, zvlášt typu LDL. Posiľňuje cievy, znižuje riziko ochorenia na rakovinu. Zlepšuje stav chrupu a kostí. Zvyšuje obranyschopnosť organizmu pri chrípkových a iných vírusových ochoreniach, chráni pred infekciami. Je prirodzeným diuretikom. Osviežuje telo a zbavuje ho únavy a napätia, navodzuje harmóniu, pohodu, odďaluje starnutie. Napomáha lepšiemu sústredeniu.

 

Pôvod: Japonsko

 

Zloženie: zelený čaj Japan Matcha Bio

 

Chuť: jemne korenistá

 

Kedy piť: po celý deň

 

Príprava: Predovšetkým je to Usucha /v preklade riedky čaj/. Malé množstvo čaju (1g) dáme do misky, pridáme 0,1l vody asi 80°C a pomocou bambusovej metličky poriadne rozmiešame a šľaháme, až sa čaj Matcha úplne rozpustí. V prípade, že nemáte k dispozícii metličku na šľahanie, zalejte čaj polievkovou lyžicou vody a vytvorte jemnú pastu. Takto pripravenú pastu dolejte zostatkom vody.

Druhým typom je Koicha /v preklade hustý čaj/. V tomto prípade sa použije väčšie množstvo čaju. Čaj sa nešľahá, ale rozotrie sa v šálke tak, že výsledkom je niečo, čo pripomína skôr hrachovú kašu. Ako bude čaj hustý, záleží na Vás, teda na množstve čaju, ktoré použijete. Môže byť až taký hustý, že skutočne netečie, ale môžete šálku k ústam nakloniť a čakať, až sa Vám do úst pomaly prevalí.

 

Hmotnosť: 30g