Bylinná zmes - Švédska bylinná zmes (121g)

🌱 Bylinné čaje - zmesi

Švédska bylinná zmes
Švédska bylinná zmes
Cena:6.70
✅ produkt skladom

📦 EXPRES doručenie

 

Obsah 1 papierového vrecka Švédskej bylinnej zmesi 121g slúži na zmiešanie s  0,75l obilného alebo ovocného alkoholu o koncetrácii min 47%. = švédske kvapky.

 

Obsah jeného balenia 121g :

Species - 102 g, zmes rezaných rastlinných drog

Theriak - 19 g, zmes práškovaných rastlinných drog (vo vnútri papierového vrecka )

 

Použitie:

Tinktúra Švédske kvapky-Hanus je vhodná na vnútorné i vonkajšie použitie. Pri vnútornom použití podporuje činnosť tráviacich orgánov, zvyšuje chuť do jedla a má mierne laxatívny účinok. Pri vonkajšom použití pôsobí pri drobných poraneniach pokožky a reumatických bolestiach. 

 

Upozornenie:

Pripravená tinktúra Švédske kvapky-Hanus sa nesmie užívať v tehotenstve, pri dojčení a podávať deťom do 18 rokov. Ďalej sa tinktúra Švédske kvapky-Hanus nesmie užívať pri hnačke, dávení, poruchách pečeňových funkcií, žalúdočných, dvanástnikových vredoch a zauzlení čriev. Jedna kávová lyžička obsahuje asi 1,8 g  alkoholu, preto sa nedoporučuje užívanie  pri epilepsii a poškodeniach mozgu.

 

Dávkovanie:

Výživový doplnok môžu užívať iba osoby staršie ako 18 rokov. Užíva sa 1/2 až 1 kávová lyžička pripravenej  tinktúry (2,5 až 5,0 ml),

 

1 až 3 krát denne.

Maximálna jednotlivá dávka je 1 kávová lyžička (5 ml).

Maximálna denná dávka  je 15 ml.

 

Zloženie:

Species:

Angelika lekárska, koreň

Citrónovník pomarančový, oplodie 

Horec žltý, koreň

Ibiš lekársky, koreň

Jablčník obyčajný, vňať

Kasia úzkolistá, list

Krušina jelšová, kôra

Mäta pieporná, list

Muškátovník voňavý, semeno

Nátržník vzpriamený, podzemok

Oman pravý, podzemok

Puškvorec obyčajný, podzemok

Rebríček obyčajný, vňať

Valeriána lekárska, koreň

 

Theriak:

Aloa kapská, šťava

Ďumbier lekársky, podzemok

Gáfor racemický

Ibiš lekársky, koreň

Kasia úzkolistá, list

Klinčekovec voňavý, kvet

Mäta pieporná, silica

Muškátovník voňavý, miešok

Myrhovník molmolový, živica

Puškvorec obyčajný, podzemok

Sladkovka hladkoplodá, koreň

Škoricovník cejlónsky, kôra

Valeriána lekárska, koreň

 

 

Príprava:

Do uzatvárateľnej sklenenej nádoby so širokým hrdlom nalejeme príslušné množstvo alkoholu. Najvhodnejší je obilný, alebo ovocný alkohol o koncentrácii 47 % obj. etylalkoholu (47 % vol.) Do alkoholu nasypeme najprv Theriak a po premiešaní Species. Opäť premiešame a odložíme na miesto, ktoré nie je vystavené priamemu slnečnému svetlu. Macerujeme pri normálnej izbovej teplote 14 dní, pričom obsah jeden až dva krát denne premiešame. Potom tekutinu zlejeme, byliny dôkladne vylisujeme, tekutiny spojíme a prefiltrujeme. Na zmiernenie horkej chuti v prípade potreby môžeme do tinktúry určenej na vnútorné použitie pridať primerané množstvo cukru (maximálna dávka 40 g cukru na liter tinktúry). Do tinktúry určenej na vonkajšie použitie a do tinktúry určenej pre diabetikov cukor nepridávame. Takto pripravenú tinktúru Švédske kvapky-Hanus uchovávame v dobre uzatvárateľnej tmavej sklenenej nádobe pri izbovej teplote mimo dosahu detí. Doba použiteľnosti pripravenej tinktúry je 5 rokov.