Alzheimer

Čaje podľa ochorenia » Alzheimer

 

 

  • Gotu kola - čaj pre povzbudenie mozgových funkcií. Podporuje aktívny proces myslenia, stimuluje oslabenú pamäť, orientáciu a rozpoznávacie schopnosti. Prispieva k zníženiu degeneratívnych príznakov starnutia. Priaznivo pôsobí na relaxáciu nervového systému pri únave, úzkosti a depresii.

 

  • Ginko biloba - Obsahuje mimoriadne cenné látky, kt. ovplyvňujú priestupnosť stien cievnych vlásočníc, čím priaznivo ovplyvňujú krvný obeh. Rozširuje cievy a urýchľuje prietok krvi, čo sa najviac prejavuje v oblasti mozgu. Zlepšuje cirkuláciu a okysličovanie krvi, zvlášť v tenších, hlbšie ležiacich cievach a kapilárach. Pre svoje dobré liečivé vlastnosti slúži ako prevencia kôrnatenia tepien, zvlášť u starších ľudí. Pozitívne účinky sa prejavily pri prevencii a liečbe Alzheimerovej choroby.

 

  • Goji - podľa najnovších výskumov ponúka kustovnica čínska (goji) novú nádej v prevencii a liečbe Alzheimerovej choroby pre svoj neuroprotektívny účinok. Sľubný výskum kustovnice preukázal pozitívnu koreláciu medzi konzumáciou tohto ovocia a neuroprotektívnymi účinkami, ktoré minimalizujú pustošenie Alzheimerovej choroby. V tradičnej čínskej medicíne sa kustovnica považuje za výnimočnú superpotravinu, ktorá chráni zdravie tela i mysle.