Alergie

Čaje podľa ochorenia » Alergie

 

 

I alternatívna medicína dokáže zmierniť jarnú alergiu. Je niekoľko bylín, ktoré potláčajú alergické reakcie nielen na slizniciach nosohltanu a očí, ale i v dýchacích cestách. Navyše, zmierňujú aj prejavy na pokožke.

 

 

  • Benifuki - obsahuje veľké množstvo metylovaných katechínov, zložiek, ktoré sú známe ako ako účinné v boji proti sennej nádche, atopickej dermatitíde a katarom dýchacích ciest. Ak máte problémy so sennou náchou alebo sa chcete preventívne chrániť, skúste náš Benifuki čaj. Metylované katechíny majú anti alergické vlastnosti a pomáhajú v boji proti celoročnej a sezónnej alergii. Ich látky sú ľahko absorbovateľné ľudskými črevami a zostávajú dlhšie v krvnom obehu ako bežné katechíny. Zmierňujú alergické prejavy ako senná nádcha a katary dýchacích ciest. Odporúčame tento čaj pre ľudí, ktorí trpia príznakmi ako upchatie nosa, svrbenie očí, atď.

 

  • Mate - znižuje prejavy alergických reakcií - sennej nádchy.

 

  • Rooibos green - má protizápalový a protialergický účinok (spôsobuje úľavu pri sennej nádche, astme a alergiách). Neobsahuje kofeín, môžu ho piť aj kojenci.

 

  • Pestrec mariánsky - v boji proti alergiami je veľmi účinný. Dokáže vyliečiť rôzne druhy alergií, napr. žihľavku alebo sennú nádchu. Pomôže aj pri astmatických záchvatoch a tlmí zápaly. Keď si budete pripravovať z neho čaj, je dôležité, aby boli semená dostatočne rozdrvené, v opačnom prípade sa z nich nevylúhujú dôležité látky.

 

  • Žihľava dvojdomá - výborne pôsobí hlavne pri sennej nádche. Jej listy majú význam aj pri liečení ekzému. Táto bylinka potláča niekoľko kľúčových faktorov sprostredkujúcich príznaky sezónnej alergie - napr. blokuje účinok histamínu.