Jiaogulan - Neochutený (50g)

🌱 Jiaogulan - päťlistý ženšen

Jiaogulan (50g)
Jiaogulan (50g)
Cena:6.80
✅ produkt skladom

📦 EXPRES doručenie
  • Jiaogulan (50g)
    Jiaogulan (50g)

 

100% päťlistý ženšen.

 

Jiaogulan je označovaný tiež menami Päťlistý ženšen je vo východnej medicíne známy niekoľko storočí. Ako divá bylina rastie v niektorých horských oblastiach Thajska, Číny, Kórey, Japonska, Indie a jeho liečebné vlastnosti bolo zrejme využívané od pradávna. Je radený do kategórie adaptogénov a antioxidantov.

 

V Jiaogulane je identifikovaný takmer štvornásobne vyšší obsah účinných látok (predovšetkým saponínov) ako má koreň ženšenu. Okrem saponínového pôsobenia obsahuje Jiaogulan veľké množstvo synergicky pôsobiacich bioaktívnych látok ako sú flavonidy, polysacharidy, aminokyseliny, vitamíny, minerály a stopové prvky.

 

Jiaogulan v sebe zahŕna podľa tradičnej čínskej medicíny "schopnosť adaptogénnu i antioxidačnú" a je tak svojím spôsobom výnimočný.

Publikované vedecké práce uvádzajú preukázaný pozitívny vplyv Jiaogulanu na ľudský organizmus najmä v nasledujúcich oblastiach: adaptogénne a antioxidačné účinky, posilnenie imunity a nervového systému, rast životnej energie, vytrvalosti, stimulácia funkcie pečene, regulácia cholesterolu a krvného tlaku, zlepšovanie cirkulácie krvi, znižovanie krvného cukru, upokojujúce efekty a uvoľnenie kŕčov, prevencia infarktu, mŕtvice a rakoviny, ďalšie nešpecifické pozitívne účinky a pôsobenie.

 

Zloženie: Jiaogulan

 

Chuť: sladká

 

Kedy piť: najviac 4 šálky denne

 

Príprava: 1 guličku zalejeme 2,5 dl vriacej vody, necháme 3-5 minút lúhovať, po precedení podávame. Už 3 minútový nálev je silný a aromatický.

 

Hmotnosť: 50 g