Zelený čaj - Japan Benifuki (40g)

🍵 Zelené čaje - neochutené

Japan Benifuki  (40g)
Japan Benifuki (40g)
Vypredané
  • Japan Benifuki  (40g)
    Japan Benifuki (40g)

 

 

Benifuki - japonská špecialita na alergie

 

V uplynulých rokoch bol pozorovaný nárast alergických ochorení. Štatistika hovorí, že až jedna tretina narodených detí trpí atopickým ekzémom či astmou. Navyše drastické zvýšenie peľu v ovzduší sa stalo veľkým zdravotným problémom. Má sa za to, že príčiny nárastu týchto alergických ochorení treba hľadať v zmenách v životnom prostredí okolo nás, nesprávnych stravovacích návykoch, používaní potravinárskych prídavných látok, v znečistení ovzdušia a nadmernom strese.

 

Senná nádcha, sezónne alergie, priedušková astma - nepríjemné a otravné ochorenia nielen na začiatku jari, ale už aj celoročne. Svrbí Vás nos, oči a človek sa nemôže sústrediť na prácu alebo štúdium. Benifuki čaj - prírodný zelený čajový produkt Vám pomôže! Benifuki obsahuje veľké množstvo metylovaných katechínov, zložiek, ktoré sú známe ako ako účinné v boji proti sennej nádche, atopickej dermatitíde a katarom dýchacích ciest. Ak máte problémy so sennou náchou alebo sa chcete preventívne chrániť, skúste náš Benifuki čaj.

 

• O čaji Benifuki:

Pred niekoľými rokmi Japonské ministerstvo poľnohospodárstva vyzvalo prestovateľov na rozvoj zdravších potrevín. Príkladom takého produktu je zelený čaj Benifuki, ktorý obsahuje 100-krát viac metylovaných katechínov (EGCG) ako bežný zelený čaj. História čaju Benifuki je krátka, ale v roku 1993 bol oficiálne zaregistrovaný na Ministerstve poľnohospodárstva, lesníctva a rybolovu v Japonsku. Odvtedy sa stal populárny a ľudia ho používajú pri liečení rôznych zdravotných problémov.

 

• O metylovanom katechíne:

Metylované katechíny majú anti alergické vlastnosti a pomáhajú v boji proti celoročnej a sezónnej alergii. Ich látky sú ľahko absorbovateľné ľudskými črevami a zostávajú dlhšie v krvnom obehu ako bežné katechíny. Zmierňujú alergické prejavy ako senná nádcha a katary dýchacích ciest. Odporúčame tento čaj pre ľudí, ktorí trpia príznakmi ako upchatie nosa, svrbenie očí, atď.

 

• O špeciálnom čajovníku:

Základom čaju Benifuki je špeciálny kultivar čajových kríkov s vysokým obsahom katechínov v lístkoch. Domovom našeho Benifuki je Kagoshima, kde sú na pestovanie tohoto špeciálneho čajovníka najvhodnejšie klimatické podmienky. Tento kultivar je prirodzene vitálny a mimoriadne odolný voči vplyvom vonkajšieho prostredia. Lístky čaju sa zberajú skoro na jar. Nespracovávajú sa hneď po zbeere, ale až o niekoľko mesiacov neskôr. Zozbierané čajové lístky sa 3 mesiace sušia a vyparujú. Tento proces zrenia zvyšuje obsah metylovaných katechínov v čaji.

 

• Zdravotné účinky:

· Výrazné antialergické vlastnosti
· Pomáha pri senných nádchach
· Pomáha pri podráždeniach, upchatom nose i pri svrbení očí
· Celoročne i sezónne znižuje výskyt alergií
· Zvyšuje obranyschopnosť organizmu
· Zlepšuje telesný metabolizmus
· Nastoľuje rovnováhu vnútorného prostredia

 

 

Pôvod: Japonsko

 

Zloženie: zelený čaj Benifuki

 

Chuť: príjemná, žltozelený nálev

 

Kedy piť: 2-3x denne pri akútnych zdravotných problémoch

 

Príprava: 1 čajovú lyžičku zalejeme vodou o teplote 80 °C, necháme 2-3 minúty lúhovať, po precedení podávame.

 

Hmotnosť: 40g