Himalájsky čaj - Horská sila (100g)

🆕 Himalájske čaje  » Relaxačné čaje

Vypredané
 • Horská sila (100g)
  Horská sila (100g)

 

 

 

 • Ďumbier lekársky povzbudzuje pri únave a vyčerpaní
 • Withania opojná podporuje svalovú činnosť a zvyšuje fyzickú výkonnosť
 • Špargľa hroznovitá dodáva energiu a posilňuje vitalitu
 • Škoricovník cejlónsky podporuje krvný obeh a osviežuje organizmus
 • Kardamovník obecný prospieva kardiovaskulárnemu zdraviu
 • Tinospóra srdcolistá pomáha kĺbovej pohyblivosti
 • Sladovka hladkoplodá prospieva dobrému tráveniu

 

Šerpovia z himalájskej oblasti Solu Khumbu pochádzajú pôvodne z východného Tibetu. Sú to láskaví, odolní a silní ľudia, dobre znalí generáciami preverených účinkov himalájskych bylín, ktoré im na svojich cestách do horských masívov dodávajú silu „tisícov jakov“.

 

Kategórie: únava, slabosť, vyčerpanie, strata energie, krvný obeh

 

Zloženie:

ďumbier lekársky, withania opojná, špargľa hroznovitá, škoricovník cejlónsky (kôra), kardamovník obecný, tinospóra srdcolistá, sladovka hladkoplodá, voňatka citrónová

Váha:

100 g sypaného čaju

Odporúčané dávkovanie:

1 - 5 šálok za deň

Príprava:

Jednu čajovú lyžičku bylinnej zmesi (cca 2g) nechajte 3-5 minút povariť alebo zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 minút vyluhovať

Užívanie:

Himalájske byliny sa tradične nechávajú aspoň 3-5 minút povariť v prípade, že ich používame ako prostriedok k optimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Takto pripravený odvar má silnejší pôsobenie, jemnejšiu chuť a priaznivo ovplyvňuje naše trávenie, ktoré je dôležité pre správne vstrebávanie zdraviu prospešných výťažkov z himalájskych bylín. Čaje pijeme ako súčasť denného pitného režimu počas trvania obnovy želateľných funkcií organizmu. V prípade očistnej bylinnejkúry užívajte čaj po dobu 1-3 mesiacov v súlade s denným dávkovaním uvedeným na obale. Ponechajte týždennú pauzu po spotrebovaní každého balenia.

Odporúčame užívať maximálne dva čaje zároveň. Viac čajov možno striedať v dennom alebo týždennom režime ak ich používame k normalizácii bežných prejavov pri narušení rovnováhy telesného alebo duševného zdravia. Čaje pijeme vždy oddelene s odstupom jednej hodiny. Ak ich používame iba ako podporný či povzbudzujúci prostriedok, môžeme nechať byliny iba vylúhovať bez obmedzenej doby užívania. Pre optimálne pôsobenie bylinného odvaru pijeme čaje teplé a pred jedlom. Špecifická chuť každého čaju je súčasťou terapeutického pôsobenia a zodpovedá ájurvédským vlastnostiam šiestich chutí. Preto odporúčame nepridávať žiadne sladidlá.

 

Upozornenie: Doplnok stravy s bylinami. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na suchom mieste do 25 ° C. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Krajina pôvodu: Nepál